marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W złotnictwie znajdziemy sporo koncernów. Jakie cechy łączą ich wyroby? Po pierwsze metale, jakie zużywają do wytwarzania jubilerskich kolekcji, a także którymi kamieniami je wykańczają. W tym wpisie skupimy się zdobienia. Podzielimy je i delikatnie przybliżymy.

Syntetyczne kamienie – pozostają z reguły produkowane krzemionki z piasku, a jaśniej ze szkła ołowiowego. Styliści często wykorzystują je w platerowanych kolekcjach biżuterii. Takie szkło generalnie wyróżnia się wysokim stopniem rozszczepiania światła. Pozostaje również zdecydowanie gęstsze od tego powszechnego. Głównym wytwórcą takiego szkła pozostaje zagraniczna marka Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} następny z reguły umieszczany element ozdobny. Kamień ten tworzy się w pełni w fabrykach. Cyrkonia jest niezwykle gęsta, ponadto możemy ją zgodnie z marzeniami barwić. W jubilerstwie sama cyrkonia jest krótko, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, podstawową cnotą jest atrakcyjna wartość.

Kamienie Szlachetne to najcenniejsze z rodziny materiałów wkładanych w wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich na świecie całkiem wiele. Jednak dziś skupimy się na najważniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna odmiana minerału – berylu. Dla mniej obeznanych, jest on zielony. Cieszy się popularnością złotników oraz kolekcjonerów. Jest bardzo twardy oraz łupliwy.

Rubiny są prawie najpiękniejszym kamieniem, ponadto należą do rodziny korundu. Znane są ze swojej gęstości, najpopularniejsze rubiny są krwistoczerwone w takich kamieniach czasami możemy zauważyć rozszczepienie barwy.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo doceniane w jubilerstwie. Podobnie jak szafiry przynależą do grupy korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Ogromna liczba jubilerów produkuje go sztucznie.

Diamenty – tutaj możemy opowiadać dość krótko. Pozostają najtwardsze z pośród istniejących na ziemi materiałów oraz także najdroższe.

Omówiliśmy najczęstsze materiały wykorzystywane do upiększania wyrobów złotniczych. Choć, że znamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty